Pierwsze zapoznanie z maszyną do szycia Firmy Juki HZL - F300 cdn.


Tak jak obiecałam - przedstawiam Wam Maszynę do szycia Firmy Juki HZL - F300.
Cała paczka waży sporo, bo aż biedny kurier zasapał wnosząc ją dla mnie na 3 piętro :)


Dziś pokażę jakie było moje pierwsze wizualne wrażenie. Wiecie - miałam w życiu do czynienie z prehistoryczną Singerką babci, później podziwiałam Łucznika mojej mamy, który szyje dosłownie wszystko i pamięta jeszcze czasy Pewexu, spodni narciarek a nawet lat 70tych. Potem poznałam Łucznika, którego dzięki Czytelnikom wygrałam i teraz szyję na Jenome. Zatem choć nie jestem profesjonalną "szwaczką" , to jednak trochę tych maszyn używałam w swoim życiu.
Z Juką mam pierwszy styk, więc sama jestem ciekawa czy przypadnie mi do gustu.


Prawdę mówiąc miałam już w Łuczniku opcje komputerowe, więc ciekawi mnie porównanie tych dwóch maszyn, bo moja Janome jest mechaniczna, bez bajerów, ale świetna w obsłudze. Instrukcji po polsku jednak jak dotąd tu nie znalazłam..... ale jeszcze pogrzebię.


Sama obudowa Juki HZL - F300 jest ciekawa, bo jest gdzie schować pedał, instrukcje. To wygodne, głównie, gdy się łączy mieszkanie i pracownię w jednym i ciągle brak miejsca, albo coś gdzieś gnie. Zatem takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.


Sympatyczny też jest przybornik, który ma super przegródki, więc wszystko jest ułożone czytelnie, nie trzeba żyć w chaosie.


Tu macie zbliżenie ... jak widzicie samych stópek do dziurek itp jest tu pełno.


Przyznać się muszę, że boję się ciut maszyn komputerowych.  Za to Pan Supełek, czyli mój Mąż jest ich pasjonatem. Coś czuję, że to będzie testowanie na 4 ręce i dwie nogi :D bo pewnie dorzuci swoje dwa grosze. 


Oczywiście nie pominęłam naklejki Akademii Burdy ..... gdzie można zapisać na warsztaty szycia.

Teraz czas na testowanie ..... 
A co mówią reklamy o tej maszynie:
"Parametry techniczne maszyny JUKI HZL-F300
Wyświetlacz: czytelny LCD z interaktywnymi instrukcjami dla operatora
Ilość wzorów ściegów: 106
Ilość krojów pisma: 3
Odszywanie dziurki: automatyczne (16 rodzajów)
Nawlekacz nici: tak - automatyczny
Obcinanie nici: tak - automatyczne
Pozycjonowanie igły: tak
Regulacja prędkości szycia: tak
Regulacja docisku stopki: tak
Naprężacz nici: tak
Wolne ramię: tak
Chwytacz: rotacyjny
Oświetlenie : tak (LED)
Ścieg wsteczny: automatyczny i manualny
Nawijanie szpuleczki: automatyczne
Wyposażenie:
- 6 stopek w zestawie
- pojemnik na wyposażenie
- walizka

Nowoczesne, programowalne maszyny wieloczynnościowe firmy JUKI serii HZL-F w szerokiej gamie modeli to technologiczny szczyt wśród maszyn wielofunkcyjnych. Stabilna konstrukcja, trwałe metalowe podzespoły, precyzja wykonania oraz zastosowanie rotacyjnego chwytacza zapewniają uzyskanie wysokiej jakości ściegu i niezawodność urządzenia, przy jednoczesnym niskim poziomie hałasu.
Wysokiej precyzji automatyczne obcinanie wszystkich nici. Duża wytrzymałość elementów tworzących ścieg uzyskana poprzez zastosowanie specjalnej konstrukcji stopki oraz ząbków wykonanych ze wzmocnionej stali. Unikalny, automatyczny, dostępny tylko w maszynach JUKI, system obszywania dziurki zapewnia odszycie w jakości niemalże identycznej jak na dziurkarkach przemyłowych.
Możliwość ustawienia szerokości przecięcia między krawędziami dziurki. Maszyny posiadają funkcje, tj. regulacja długości i szerokości ściegu, szycie podwójną igłą, pozycjonowanie igły, odbicie lustrzane, regulacja prędkości szycia, regulacja docisku stopki.
Firma JUKI zadbała o wszystkie, nawet najdrobniejsze detale: dla ułatwienia szycia - płytka ściegowa posiada linie pomocnicze z podziałką ułatwiającą prowadzenie odszywanych materiałów; do przenoszenia i przechowywania maszyny - specjalna walizka z tworzywa.
Model HZL-F300 umożliwia szycie 106 wzorami ściegów, 3 krojami czcionek oraz obszywanie 16 rodzajów dziurek.

Zatem jak widzicie zapowiada się ciekawie ............ cdn. :)
A może któraś z Was na takiej szyje? Dajcie znak, jak Wam się sprawuje.

Komentarze