Kicaki, zabawki dla Oculino i pudełka, czyli grypo idź precz.


Grypa od dobrych 3 tygodni udaje sójkę, co za morze odlecieć chce a nie może, więc bujam się z nią i kłócę na zmianę, ale też chwilami robię jej na złość i coś tam tworzę. Z tego "coś tam" zrobiło się nawet dużo, bo właśnie powstały nowe zupełnie, pachnące jeszcze świeżo odwijanymi nićmi, zające kicaki :) Każdy ma ok 45 cm wzrostu - nie licząc uszu.


Rózia powstała jako pierwsza. Jej uszy są zawadiackie. Trochę zachowują się jak długie włosy, jak nimi nie zamieszać, tak inaczej pyszczek zajączka się prezentuje. 


Uszyłam też Marcinka, który od pierwszego wejrzenia zakochał się Rózi i na swoje oklapnięte uszka próbuje wzbudzić w koleżance moc ciepłych uczuć. Powstały one z 3 rodzajów bawełny i filcu. Są mega przytulaśne. 


A teraz projekt wyjątkowo bliski naszemu Tomkowi. Poznajcie Oculinka - postać z serii książeczek wymyślonych przez Dorotę Maciaszek, optometrystkę. Są to książeczki dla dzieci z kłopotami wzrokowymi. Dorota namówiła mnie na uszycie zabawek - postaci z tych wspaniałych pomocy do rehabilitacji dziecięcych oczu. Nasz Tomek jak miał niecałe 2 lata też musiał nosić zaślepki na okulary. Dzieci niektóre się ich boją. Tak oto powstały zabawki, na których można pokazać dzieciom, że nawet Oculinek ma w kieszonce swoją zasłonkę na oczko. 


Oculinek jak i pozostałe zabawki oczka mają wykonane z miękkiej części rzepu. Nawet nosek ma rzepowy, żeby móc i na niego przykleić zasłonkę, żeby rozśmieszyć malucha :) 


Bluzeczkę i spodenki można ściągać - wszystko wedle książeczki.


No czasami musiałam dorzucić coś od siebie, bo np. nie widać dolnej części Nany - pomarańczowego pieska. Zatem wyczarowałam jej ogon i nóżki.


Nana ma też filcowy język i długie uszy, za które można targać :) do woli w czasie zabaw.
Jej, Koko i Fifi też będzie można doczepiać na oczko zasłonki, które będą sprzedawane w komplecie z zabawką.


Koko dostała skrzydełko ode mnie :D bo jak widać w książeczce , lubi wszelkie przygody i mogła trochę pozazdrościć Oculinkowi ubranka :)


Fifi to połączenie szympansa z pawianem :D Psoci i figluje, jak to małpka. Pasuje na nią ubranko Oculinka. Każda zabawka ma ok 40 cm wysokości. Mają też identyczny rozstaw oczu - bo już niedługo dorobią się też okularków specjalnych :)
Już niedługo zabawki zawitają w sklepie, a o samym projekcie możecie poczytać o tu: https://oculino.com/


Gdy nie miałam sił szyć, malowałam... dokładniej rzecz mówiąc miziałam pudełka.
Bo w malowaniu pomógł mi Jacek, któremu kiedyś na głowę zwaliłam trochę drewna prosząc o pomoc, za co jestem ogromnie wdzięczna ( no i okazało się, że woli pomagać mi wypychać zabawki, niż malować :) ). Postała zatem oparta na decoupage'u seria pudełek na różne skarby. Każde wyszło w innym stylu, raz na ludowo w kwiaty...


Raz retro w stylu marynistycznym ...


Czasami retro romantycznie...


A innym razem klasycznie, kwiatowo... choć z nutą starości, bo wygrzebałam spory zapas babcinych koronek, które teraz się idealnie sprawdziły.


Niektóre pudełka dodatkowo w środku ozdobiłam drewnianymi elementami.


Każde też zostało poprzecierane, żeby nadać im smaczek starości.


Niektóre przyozdobiłam jakiś czas temu zakupionymi kabaszonami z różnymi motywami.I kuferek z grubej tektury też się załapał ma małe czary - mary...


Zdjęcia nie oddają ich uroku, ale nie miałam sił na sięganie zestawu bezcieniowego, a światło za oknem takie byle jakie przez te mgły, szarości i brak słonka.


Jeszcze jedno pudełko - bardzo lubię ten motyw kwiatowy. Gdy bawię się drewnem, cieszę się zawsze, że mam nazbierane tyle małych skarbów, które się zawsze przydają właśnie przy ozdabianiu drewna, albo przy tworzeniu kartek.


Bo w domu wszystko może się przecież przydać - choć mówią, że chomikowanie to nie jest zaleta :D Ale jak tu wyrzucić wstążkę, drewniane serce czy starą koronkę? Przecież choć teraz leży, może za miesiąc okazać się wielkim skarbem.
Lecę szyć dalej Kicaki ... i kolejne nowości, bo naszła mnie wiosenna chęć na odpędzenie grypy twórczością wszelaką. 

Komentarze

  1. Kapitalne są te postacie z książeczek !

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne są te Twoje uszytki i malunki. Masz wielki talent i ogromną wyobraźnię :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz